Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Szczypiorniści AZS-u UKW przerwali w sobotę długie pasmo przegranych. Przed własną publicznością pokonali MKS Poznań 24:20 i zdobyli pierwsze punkty w sezonie.

Pierwsza połowa sezonu rozgrywek I ligi nie jest najlepsza w wykonaniu bydgoskich szczypiornistów, bo po jedenastu spotkaniach pozostawali bez punktów. Ten stan zmienił się w sobotę, po zwycięstwie 24:20 z MKS-em Poznań. Przyjezdni byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, bo przed tym meczem plasowali się na siódmym miejscu w tabeli. Szczypiorniści AZS-u UKW jednak już w pierwszych minutach objęli prowadzenie 2:0, którego nie oddali do końcowej syreny. Po pierwszej połowie gospodarze mieli na swoim koncie tylko o dwie bramki więcej (9:7), ale w drugiej połowie zdominowali poznański zespół. Na 5 minut przed końcem prowadzili 23:17 i stało się jasne, że Akademicy nie wypuszczą już tego zwycięstwa ze swoich rok.

Bydgoszczanie kolejny mecz rozegrają 14 grudnia w Lesznie. W swojej hali wystapią dopiero w styczniu, ze względu na miesieczną przerwę w rozgrywkach.

AZS UKW Bydgoszcz - MKS Poznań 24:20 (9:7)
Bramki dla AZS-u: Paulus - Żochowski 6, Wiśniewski 4, Matlach 4, Rupp 3, Zakrzewski 2, Wojdak 2, Łyszczarz 1, Zaborowski 1, Orędowicz 1.