KU AZS UKW Bydgoszcz

Z Leszna na tarczy

Szczypiornistom AZS-u UKW nie udało się pójść za ciosem i po ostatniej wygranej, zanotowali kolejną przegraną. Tym razem nie sprostali zespołowi z Leszna.

Bydgoszczanie na sobotni pojedynek do Leszna jechali w niezłych humorach, bo w poprzedniej rundzie pokonali MKS Poznań. Szczypiorniości zespołu Real Astromal Leszno przystąpili jednak mocno skoncentrowani do tego pojedynku i od początku dyktowali warunki gry. Po pierwszej połowie mieli już osiem bramek przewagi, a po przerwie jeszcze ją powiększyli, zwyciężając ostatecznie 32:18.

Real Astromal Leszno – AZS UKW Btdgoszcz 32:18 (15:7)
AZS: Paulus, Ligarzewski - Żochowski 4, Kocikowski 2, Zakrzewski 2, Andrzejewski 2, Orędowicz 2, Zaborowski 2, Matlach 2, Wiśniewski 1, Wojdak 1, Bieranowski, Kowalczyk, Siekacz.

Po tej rundzie nastąpi długa przerwa, bo rozgrywki ligowe zostaną wznowione dopiero 18 stycznia. Jak nasz zespół wykorzysta tę przerwę? - Ostatni trening w tym roku mamy w najbliższą środę i rozjeżdżamy się do domów na święta. Zawodnicy dostają rozpiski indywidualnych treningów. Spotykamy się 2 stycznia. Jakiś sparing bądź dwa zagramy na początku stycznia, ale już 18 stycznia rozpoczynamy rundę rewanżową, więc za dużo czasu nie będzie – powiedział trener zespołu, Jarosław Knopik.