KU AZS UKW Bydgoszcz

Porażka w Gdyni, teraz wyjazd do Elbląga

Szczypiorniści AZS-u UKW zapisali na swoim koncie kolejną przegraną. W ostatni weekend ulegli Kar-Do Spójni Gdynia 24:28.

Wyjazdowy pojedynek ze szczypiornistami z Gdyni był ważny dla bydgoskich szczypiornistów pod kątem walki o utrzymanie w I lidze. Spójnia przed tym meczem miała dziewięć punktów na swoim koncie i była w zasięgu AZS-u UKW. Pokazała to pierwsza połowa, która zakończyła się remisem 12:12. W drugiej to jednak gdynianie nadawali rytm gry i zdołali odskoczyć naszemu zespołowi na cztery bramki, wygrywając ostatecznie 28:24.

Kar-Do Spójnia Gdynia – AZS UKW Bydgoszcz 28:24 (12:12)
Skład AZS-u: Makowski, Paulus - Żochowski 6, Wojdak 5, Matlach 5, Łyszczarz 4, Zaborowski 3, Kocikowski 1, Wiśniewski, Siekacz, Zakrzewski, Kłoś.

AZS kolejny mecz rozegra w sobotę w Elblągu. Zespół Meble Wójcik znajduje się obecnie na piątym miejscu w tabeli I ligi i podopiecznym Jarosława Knopika trudno będzie o zwycięstwo. Pojedynek ten zostanie rozegrany pod hasłem „Gramy dla Tadka” i będzie dedykowany młodemu zawodnikowi z Elbląga, który walczy z białaczką. Początek tego pojedynku o godz. 17.