Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Pechowa przegrana AZS-u

Bydgoscy szczypiorniści stoczyli w Gdańsku wyrównaną walkę z młodym zespołem SMS-u, ale wrócili do domu bez punktów, przegrywając jedną bramką 22:23.

Wtorkowy pojedynek z SMS-em ZPRP Gdańsk miał duże znaczenie dla bydgoszczan pod kątem walki o utrzymanie w I lidze. W pierwszej połowie minimalnie lepiej wypadli gospodarze, którzy wygrali 12:10. Kluczowy był jednak fragment spotkania na kwadrans przed końcem gry. SMS prowadził 15:13, ale wtedy podopieczni Jarosława Knopika zdobyli cztery bramki z rzędu, otwierając sobie drogę do meczowego zwycięstwa. Bydgoszczanie nie zdołali jednak utrzymać tego prowadzenia, tracąc dwie ważne bramki w ostatnich minutach i przegrali ostatecznie 22:23.

Kolejny mecz odbędzie się 15 lutego w Bydgoszczy, a rywalem AZS-u UKW będzie Grunwald Poznań.

SMS ZPRP Gdańsk – AZS UKW Bydgoszcz 23:22 (12:10)
Skład AZS-u: Makowski, Paulus - Matlach 9, Wiśniewski 4, Łyszczarz 3, Andrzejewski 3, Zaborowski 1, Żochowski 1, Zakrzewski 1, Kocikowski, Siekacz, Burczyński, Orędowicz, Wojdak.