KU AZS UKW Bydgoszcz

Drugie zwycięstwo AZS-u

Szczypiorniści AZS-u UKW pozostają w grze o utrzymanie w I lidze. W sobotę pokonali przed własną publicznością WKS Grunwald 22:18.

Przed sobotnim spotkaniem Akademicy mieli tylko dwa punkty w tabeli I ligi i sporą stratę do pozostałej stawki. Przegrana w pojedynku z Grunwaldem Poznań oznaczałaby pożegnanie z zapleczem Superligi, ale podopieczni Jarosława Knopika zmobilizowali się w odpowiednim momencie. Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, którzy szybko wyszli na prowadzenie 7:3. Od tego momentu to jednak AZS zaczął dyktować warunki gry i po pierwszej połowie tracił do rywali tylko dwie bramki (9:11). Po powrocie na boisko bydgoszczanie szybko wyrównali (12:12) i już do ostatniej akcji nadawali tempo gry. Ostatecznie wygrali 22:18, zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Po osiemnastu kolejkach, na 11. miejscu dającym utrzymanie w I lidze, znajduje się AZS Warszawa z dziesięcioma punktami na koncie. AZS UKW ma tylko cztery „oczka”, ale cały czas ma szansę powalczyć o poprawę swojej pozycji i włączenie się do walki o utrzymanie. Do rozegrania pozostało jeszcze osiem spotkań. 

AZS UKW Bydgoszcz – WKS Grunwald Poznań 22:18 (9:11)

Skład AZS-u: Makowski - Żochowski 5, Wojdak 4, Zaborowski 3, Łyszczarz 3, Andrzejewski 2, Orędowicz 2, Kocikowski 1, Zakrzewski 1, Wiśniewski 1, Burczyński, Siekacz.