KU AZS UKW Bydgoszcz

Jeden karny zadecydował o przegranej

Szczypiorniści AZS-u UKW wrócili na tarczy z Kościerzyny. Bydgoski zespół był bliski zdobycia przynajmniej jednego punktu, ale Sokół wykorzystał rzut karny w ostatniej minucie i wygrał 28:27.

Sobotnie spotkanie AZS-u UKW Bydgoszcz i Vetrexu Sokół Kościerzyna było pełne nagłych zwrotów akcji. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Jarosława Knopika, którzy na kilka minut przed zejściem na przerwę prowadzili 15:10. Kolejne akcje to jednak kapitalna gra gospodarzy, którzy potrzebowali tylko trzech minut na zniwelowanie tej straty i do szatni schodzili prowadząc 17:16. W drugiej połowie rytm gry nadawali szczypiorniści z Kościerzyny, którzy wygrywali już 26:22. Akademicy zdołali jednak doprowadzić do remisu i na minutę przed końcową syreną na tablicy wyników było 27:27. Wtedy jednak gospodarze wykorzystali rzut karny, który okazał się być na wagę zwycięstwa. Był to czwarty rzut karny Vetrexu w tym meczu, ale jedyny który znalazł drogę do bramki.

Vetrex Sokół Kościerzyna – KU AZS UKW Bydgoszcz 28:27 (17:16)
Skład AZS-u: Makowski, Paulus - Wojdak 8, Zaborowski 7, Orędowicz 4, Łyszczarz 2, Wiśniewski 2, Żochowski 2, Zakrzewski 1, Kocikowski 1 oraz Siekacz.