Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Pierwsze zwycięstwo Akademików w sezonie

Szczypiorniści AZS-u UKW w miniony weekend podejmowali w swojej hali zespół Alfy Strzelno. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji i bydgoszczanie wygrali 37:20.

Zespół AZS-u UKW Bydgoszcz po spadku z I ligi przeszedł kadrową rewolucję. Drużynę prowadzi w dalszym ciągu prowadzi trener Jarosław Knopik, ale większość zespołu stanowią nowi zawodnicy. Tak duże zmiany wymagają większego czasu na zgranie, co też przełożyło się na przegrane w pierwszych trzech meczach.

Czwarta kolejka tego sezonu to pojedynek z Alfą Strzelno, która również pozostawała bez punktów. Górą w tym pojedynku byli szczypiorniści AZS-u UKW, którzy od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Na przerwę schodzili prowadząc 20:7, a cały mecz zakończył się wynikiem 37:20.

AZS UKW Bydgoszcz – Alfa Strzelno 37:20 (20:7)

AZS: Grugel, Makowski, Paulus, Jóźwicki – Bączkowski 3, Jaszyk 6, Miedziński 5, Siekacz 3, Kowalczyk 1, Trautsoft 2, Kocikowski 2, Kłos 9, Rzeszotalski 3, Dębiec 3.