Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Dwa punkty zostały w Bydgoszczy

Szczypiorniści AZS-u UKW po zaciętym spotkaniu pokonali zespół Energetyka Gryfino i przesunęli się o jedną lokatę w tabeli II ligi. To drugie zwycięstwo naszej ekipy w trzech ostatnio rozegranych spotkań.

Losy sobotniego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim kwadransie gry. Pierwsza połowa (12:12) i początek drugiej upłynęły pod znakiem wyrównanej gry. Podopieczni trenera Andrzeja Kaczorowskiego dopiero w ostatnich minutach zdołali odskoczyć rywalom na kilka bramek, utrzymali tę przewagę do końcowej syreny i wygrali 33:29.

Akademicy kolejne spotkanie rozegrają w sobotę w Tczewie. Miejscowy Sambor wyprzedza bydgoszczan tylko o jeden punkt.

KU AZS UKW Bydgoszcz – KS Energetyk Gryfino 33:29 (12:12)

Bramki dla AZS-u: Jaszyk 8, Wojciechowski 7, Kłoś 7, Zaborowski 6, Kowalczyk 4, Machniewicz 1.