Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Przerwać złą passę

Bydgoscy szczypiorniści źle rozpoczęli 2016 rok i mają już na swoim koncie cztery przegrane z rzędu. Okazja do poprawy tego bilansu już w sobotę, chociaż najbliższy rywal należy do tych z górnej półki.

Kalendarz II ligi piłki ręcznej został tak ułożony, że KU AZS UKW dwa mecze pod rząd rozgrywa z gdańskimi zespołami. W miniony weekend bydgoszczanie wybrali się nad Bałtyk, gdzie zmierzył się z drugim zespołem Wybrzeża. Gospodarze okupują ostatnie miejsce w tabeli, ale w starciu z Akademikami to oni byli górą. Pierwszą połowę wygrali 18:12 i po przerwie utrzymali tę przewagę, wygrywając z naszym zespołem 32:26.

30 stycznia, tym razem przed swoją publicznością, AZS UKW podejmie SMS II ZPRP. Drugi zespół z Gdańska ma lepszy bilans niż Wybrzeże – po piętnastu rundach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W pierwszym meczu pokonał podopiecznych Andrzej Kaczorowskiego 39:27. Początek tego spotkania o godz. 17 w hali ZS nr 7 przy ul. Waryńskiego 1. Zapraszamy!