KU AZS UKW Bydgoszcz

Szczypiorniści AZS-u UKW rozpoczynają nowy sezon

Wyjazdowym spotkaniem z drugim zespołem SMS-u ZPRP Gdańsk bydgoscy szczypiorniści rozpoczynają kolejny sezon w rozgrywkach II ligi. Celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się młodych zawodników w starciu z seniorami.

Kadra AZS-u UKW Bydgoszcz liczy w tym sezonie 18 zawodników. W naszym zespole pozostała część zawodników, która reprezentowała barwy Akademików w poprzednim sezonie, m.in. najskuteczniejsi w zespole Jacek Jaszyk i Łukasz Kłos. Dodatkowo zespół został zasilony młodymi, 15-letnimi zawodnikami z bydgoskich szkół, którzy będą już zbierać doświadczenia w ligowej rywalizacji. – Nie stawiamy sobie żadnych celów – mówi trener AZS-u, Andrzej Kaczorowski. – Chcemy, żeby chłopcy bawili się piłką ręczną i zbierali niezbędne doświadczenie. Każde zwycięstwo będzie sukcesem – dodaje szkoleniowiec.

Zespół przygotowywał się w swoich obiektach, ale nie miał okazji na rozegranie meczów towarzyskich.

Pierwszym sprawdzianem będzie więc mecz z młodym zespołem z Gdańska, który zostanie rozegrany, 24 września. W Bydgoszczy AZS po raz pierwszy zagra 1 października – zmierzy się wtedy z Gwardią Koszalin. W tym sezonie Akademicy będą rozgrywać spotkania w hali Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW przy ul. Sportowej.