Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Bydgoszczanie pokonali w sobotę drugi zespół Wybrzeża Gdańsk 27:23. Akademików do zwycięstwa poprowadził Maciej Wojciechowski, zdobywca 13 bramek.

Bydgoszczanie w pierwszych meczach tego sezonu mieli duże problemy z koncentracją i byli w stanie utrzymać dobrą formę tylko w jednej połowie meczu. W pojedynku z Wybrzeżem nic takiego nie miało już miejsca, bo gospodarze pilnowali wyniku przez 60 minut. Wprawdzie w pierwszej odsłonie zaliczyli słabszy okres gry, tracąc trzybramkową przewagę, ale w drugiej połowie nadrobili to z nawiązka. Po sześciu minutach gry AZS objął prowadzenie 17:16 i nie oddał go do końca meczu. Kluczowe okazało się ostatnie dziesięć minut – Wybrzeże zdołało trafić w tym czasie tylko raz do bramki bydgoszczan i AZS mógł cieszyć się ze zwycięstwa 27:23.

W kolejnej rundzie podopieczni Andrzeja Kaczorowskiego jadą do Torunia na akademickie derby. Zespół UMK pozostaje ciągle bez punktów, więc szansa na kolejne punkty jest spora.

AZS UKW Bydgoszcz – Wybrzeże Gdańsk II 27:23 (13:13)

Bramki dla AZS-u: Wojciechowski 13, Gornowicz, 5, Bączkowski 4, Kłoś 2, Paradowski 1, Kowalczyk 1, Kasiorek 1