KU AZS UKW Bydgoszcz

Szczypiorniści AZS-u wracają do gry

Po niemal dwumiesięcznej przerwie zostaną wznowione rozgrywki II ligi piłki ręcznej. AZS UKW Bydgoszcz w najbliższą sobotę podejmie u siebie zespół SMS ZPRP II Gdańsk.

W grudniu zakończyła się pierwsza część obecnego sezonu II ligi. Szczypiorniści AZS-u po jedenastu spotkaniach zajmują 10. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają zwycięstwo z AZS-em UMK Toruń oraz rezerwami Wybrzeża Gdańsk. Obie drużyny w tabeli są za naszym zespołem, ale również mają po cztery punkty.

Nasz najbliższy rywal plasuje się obecnie na 6. lokacie z trzynastoma punktami na koncie. W ostatnim meczu uległ liderowi tabeli, MKS-owi Grudziądz 27:42. Natomiast w pierwszym meczu inaugurującym sezon gdańszczanie wyraźnie pokonali podopiecznych Andrzeja Kaczorowskiego 38:18. W rewanżu trudno będzie o przechylenie szali zwycięstwa na korzyść AZS-u, ale nie jest to niemożliwe. Bydgoszczanie od pierwszego meczu znacznie poprawili swoją grę i zostali wzmocnienie doświadczonymi zawodnikami.

Pojedynek AZS-u z SMS-em odbędzie się w sobotę, 11 lutego o godz. 11:00 w hali Centrum Sportu UKW przy ul. Sportowej 2. Dopinguj naszych!