Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz
Szczypiorniści AZS-u przed najważniejszymi meczami

AZS UKW po długiej przerwie odniósł ważne zwycięstwo, pokonując Sambor Tczew 29:24. Kolejne dwa spotkania mogą okazać się kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć.

Sytuacja bydgoskiego zespołu w tabeli II ligi zrobiła się nieciekawa i Akademicy potrzebowali kolejnych punktów jak powietrza. Sztuka ta udała się w ostatniej rundzie, w której podopieczni Andrzeja Kaczorowskiego podejmowali w swojej hali zespół Sambora Tczew. Faworytami byli przyjezdni, ale to AZS nadawał tempo gry. Gospodarze wygrali pierwszą połowę 12:9, a w drugiej odsłonie gry jeszcze powiększyli swoją przewagę. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 29:24.

Bramki dla AZS-u: Jaszyk 10, Gornowicz 5, Paradowski 5, Zaborowski 5, Wojciechowski 2, Kowalczyk 2.

AZS kolejne dwa spotkania rozegra z rywalami, którzy są w zasięgu naszego zespołu. W najbliższą sobotę Akademicy wybierają się do Gdańska na mecz z drugim zespołem Wybrzeża, a 8 kwietnia w hali przy ul. Sportowej czekają nas uniwersyteckie derby, bo do Bydgoszczy przyjeżdża AZS UMK.