Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz
Derbowe zwycięstwo AZS-u UKW

Wiosenna kolejka II ligi piłki ręcznej wchodzi w decydującą fazę rozgrywek i teraz każdy punkt jest na wagę złota. 8 kwietnia o godzinie 17 nasi szczypiorniści podejmowali zespół AZS-u UKM Toruń. Przed tym spotkaniem zespoły UKW, UMK i Wybrzeże Gdański zdobyły po 6 punktów. Mecz derbowy miał więc wielkie znaczenie.

Spotkanie w hali przy ulicy Sportowej rozpoczęło się punktualnie. Gospodarze od samego początku narzucili wysokie tempo. Grali agresywnie w ataku, a obrona była dobrze zorganizowana. Jednak goście nie zamierzali się poddawać. I tak po pierwszej połowie piłkarze AZS-u UKW prowadzili 12:10.

Wraz z gwizdkiem arbitra, który rozpoczął drugą połowę, goście opadali z sił. Ofensywa zawodników z Bydgoszczy była niemal idealna. Akademicy z Torunia, mimo prób ,nie potrafili powstrzymać podopiecznych Andrzeja Kaczorowskiego. Gol za golem. Celność i dynamiczne przemieszczanie się po boisku to były elementy, które zapewniły naszej drużynie zwycięstwo.

Ostateczny wynik 32:22 i porażka Wybrzeża z Samborem Tczew daje nam dwa punkty przewagi nad dwoma Zespołami w tabeli II ligi.

Szczypiorniści z Bydgoszcz mogą już przygotowywać się na spotkanie z Orkanem Ostródą, które odbędzie się sobota, 22 kwietnia 2017.