KU AZS UKW Bydgoszcz

Finisz przygotowań do nowego sezonu

Finisz przygotowań do nowego sezonu

Trwa już ostateczne odliczanie do inauguracji kolejnego sezonu rozgrywek II ligi piłki ręcznej. AZS UKW przystępuje do rywalizacji w odmienionym obliczu.

W przerwie wakacyjnej doszło do znaczących roszad w naszym klubie. Po kilku latach nieobecności na stanowisko pierwszego trenera powrócił Bruno Budrewicz, który pracował w Bydgoszczy w latach 2007-2009. Natomiast trenerem bramkarzy będzie Szymon Ligarzewski. W koszulkach AZS-u na boisko wybiegnie również wielu nowych zawodników, także z doświadczeniem wyniesionym z wyższym klas rozgrywkowych.

Szczypiorniści AZS-u już pod wodzą nowego trenera przygotowywali się w sierpniu i we wrześniu w Bydgoszczy, a teraz przyszedł czas na sparingi. W sobotę, 23 września bydgoszczanie wyjeżdżają do Czerska, a kolejny towarzyski mecz rozegrają tydzień później w swojej hali.

Nowy sezon II ligi piłki ręcznej zostanie zainaugurowany już 23 września, ale AZS pierwszy mecz rozegra dopiero 7 października. Spotkanie z pierwszej kolejki zostało przeniesione bowiem na dzień 11 listopada, a w kolejnej rundzie bydgoszczanie pauzują. Pierwszym ligowym rywalem będzie zespół Jezioraka Iława. Spotkanie to zostanie rozegranie 7 października o godz. 19. Akademicy, podobnie jak w ubiegłym sezonie, swoje mecze będą rozgrywać w hali CEKFiS UKW przy ul. Sportowej. Dopinguj naszych!