Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Cenne zwycięstwo szczypiornistów AZS-u

Zespół AZS-u UKW rozpoczął rundę rewanżową od wygranej z wiceliderem tabeli. Bydgoszczanie pokonali w Tczewie miejscowy Sambor 32:31.

Pierwsza część sezonu nie była najlepsza w wykonaniu szczypiornistów AZS-u. Akademicy na półmetku rozgrywek mieli na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i zamykali tabelę II ligi. Niespełna dwumiesięczna przerwa dobrze podziałała na podopiecznych Krzysztofa Kościańskiego, którzy już od pierwszych minut pojedynku w Tczewie byli stroną dominującą. Na przerwę schodzili prowadząc 18:15 i w drugiej części gry nie oddali inicjatywy gospodarzom, wygrywając 32:31.

AZS UKW kolejny mecz rozegra 17 lutego w Iławie, a po raz pierwszy w tym roku we własnej hali bydgoszczanie zaprezentują się 24 lutego w starciu ze Szczypiorniakiem.

Sambor Tczew – AZS UKW Bydgoszcz 15:18 (31:32)

Bramki dla AZS-u: Jaszyk 11, Machniewicz 9, Ładzik 3, Kowalczyk 3, Kucharski 3, Polcyn 3.