Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Szczypiorniści AZS-u odbijają się od dna tabeli

Drugą wygraną z rzędu mają na swoim koncie szczypiorniści AZS-u UKW. W miniony weekend pokonali Jezioraka Iława 35:32. Teraz czas na spotkanie we własnej hali.

Wydaje się, że podopieczni Krzysztofa Kościańskiego największy kryzys mają za sobą. Po zimowej przerwie AZS-u UKW prezentuje wyższą formę niż miało to miejsce w zeszłym roku. Po zwycięstwie w Tczewie z wiceliderem II ligi, bydgoszczanie w pokonanym polu pozostawili zespół Jezioraka Iławy. Sobotnie spotkanie było wyrównane, ale to Akademicy nadawali tempo gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:16, a cały mecz – 35:32.

Jeziorak Iława – AZS UKW Bydgoszcz 16:17 (32:35)
Bramki dla AZS-u: Jaszyk 8, Machniewicz 7, Kocikowski 6, Ładzik 4, Szulowski 2, Polcyn 2, Kucharski 2.

Kolejne spotkanie AZS rozegra w niedzielę, 25 lutego o godz. 19:00 w hali CEKFiS UKW przy ul. Sportowej. Do Bydgoszczy przyjeżdża zespół Szczypiorniaka Olsztyn, który w ligowej tabeli jest tylko o jedno „oczko” wyżej od AZS-u, ale ma obecnie przewagę 8 punktów. Zespół z Warmii w ostatniej kolejce pokonał Borowiaka Czersk 22:18. W pierwszej rundzie tego sezonu górą był Szczypiorniak, który wygrał z AZS-em UKW 24:20. Wstęp na niedziele spotkanie jest wolny. Kibicuj naszym!