KU AZS UKW Bydgoszcz

W nowy sezon z nowymi nadziejami

Szczypiorniści AZS-u UKW Bydgoszcz rozpoczęli nowy sezon. Wzmocnienia dokonane latem mają pozwolić na walkę o środek ligowej tabeli.

Poprzedni sezon nie był wymarzony dla bydgoskiego zespołu i w klubie wprowadzono kilka zmian. Do składu dołączył m.in. Alan Karczewski, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy I-ligowej Nielby Wągrowiec. Poszerzony został również sztab szkoleniowy. Na stanowisko trenera koordynatora pozostał Krzysztof Kościański, a zespół przygotowują także Jacek Jaszyk, Tomasz Burliński i Szymon Ligarzewski. Ponadto, AZS podpisał umowę o współpracy z UKS-em Iskra Bydgoszcz. Dzięki temu najlepsi juniorzy będą występować w seniorskim zespole Akademików, a w rozgrywkach juniorów starszych będzie rywalizować zespół UKS Iskra AZS UKW Bydgoszcz. – Dzięki tej współpracy kadra zespołu liczy ponad 20 zawodników, co też zbuduje pozytywną rywalizację. Celujemy w tym roku w środek tabeli, bo taki jest potencjał tego młodego zespołu – ocenia kierownik zespołu, Bernard Mendlik.

AZS pierwszy ligowy mecz ma już za sobą. W miniony weekend zainaugurował sezon w Kwidzynie, przegrywając z SKPR-em USAR 29:34 (14:18). Po 6 bramek na swoim koncie zapisali wspomniany Karczewski i Krzysztof Machniewicz. Natomiast w najbliższą sobotę czas na pierwszy mecz przed swoją publicznością. W hali przy Sportowej 2 zaprezentuje się Borowiak Czersk, który w pierwszym meczu pokonał Jezioraka Iławę 28:26.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20, wstęp wolny. Zapraszamy na trybuny – kibicuj naszym!