KU AZS UKW Bydgoszcz

AZS UKW zmierzy się z Jeziorakiem

Bydgoscy szczypiorniści nie mogą zaliczyć początku nowego roku do udanych. Złą passę będą próbowali przerwać w najbliższą sobotę w pojedynku z Jeziorakiem Iława.

O ile w pierwszym spotkaniu w styczniu Akademicy nie byli faworytem pojedynku, bo zespół z Kwidzynia jest w tym sezonie niepokonany, o tyle w drugim spotkaniu sympatycy AZS-u liczyli na ligowe punkty. Bydgoszczanie jechali do Czerska na mecz, który zapowiadał się wyrównany ze wskazaniem na gości. Nie było to spotkanie do jednej bramki, ale jednak dominował zespół Borowiaka, który pokonał AZS 31:27 i wyprzedził swojego rywala w ligowej tabeli.

Po tym spotkaniu bydgoszczanie znaleźli się na dwunastym miejscu w rozgrywkach II ligi. Mają jednak tyle samo punktów, co sklasyfikowane wyżej zespoły z Gniewu i Olsztyna. Najbliższy pojedynek z Jeziorakiem jest szansą na poprawę swojej lokaty, ale rywale z Iławy przyjeżdżają do Bydgoszczy z myślą o zwycięstwie. W styczniu pokonali zespół z Czerska, a w kolejnym spotkaniu zremisowali z ekipą z Gniewu.

Początek meczu AZS-u i Jezioraka w sobotę, 9 lutego o godz. 19 w hali CEKFiS przy ul. Sportowej 2. Wstęp wolny, zapraszamy na trybuny. Dopinguj naszych!