Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Ważna wygrana szczypiornistów AZS-u, będzie kolejna?

Ekipa AZS-u UKW pokonała w ostatni weekend Jezioraka Iławę 27:24. Kolejny mecz rozegra z zespołem z Gniewa i to bydgoszczanie są faworytem tego spotkania.

Przed ostatnim pojedynkiem bydgoski skład został wzmocniony bramkarzem Marcinem Malczewskim, który ostatnio grał w I-ligowej Nielby Wągrowiec. Okazało się to kluczowe dla pojedynku z Jeziorakiem, który w I połowie tylko siedmiokrotnie trafił do bramki AZS-u. Akademicy drugą połowę rozpoczynali przy prowadzeniu 18:7 i pozostało im tylko utrzymać tę przewagę. Gospodarze zwyciężyli ostatecznie 27:24.

Na najbliższą niedzielę, 17 lutego zaplanowano kolejny pojedynek rozgrywek II ligi – do grodu nad Brdą przyjeżdża Latocha Agropom Gniew. W barwach AZS-u zobaczymy kolejny debiut, bo z Nielby na zasadzie wypożyczenia do Bydgoszczy trafił Patryk Marcinkowski. Ten mierzący 198 cm rozgrywający powinien być kolejnym wzmocnieniem bydgoskiego zespołu. Przyjezdni w tej chwili plasują się na 12. miejscu w ligowej tabeli. W ostatnim meczu przegrali z MKS-em Grudziądz 23:31.

Pojedynek AZS-u UKW i zespołu Latocha Agropom Gniew rozpocznie się w niedzielę, 17 lutego o godz. 18:00 w hali CEKFiS UKW przy ul. Sportowej 2. Wstęp bezpłatny, zapraszamy na trybuny. Dopinguj naszych!