Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz

Pewne zwycięstwo z MOSiR-em, czas na akademickie derby

Szczypiorniści AZS-u UKW wysoko pokonali MOSiR Kętrzyn 37:29 i awansowali na 10. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższą niedzielę „święta wojna”, czyli wyjazdowe spotkanie w Toruniu.

Rozegrany w miniony weekend pojedynek z zespołem Kętrzyna był z gatunku tych, które trzeba wygrać. Bydgoszczanie stanęli na wysokości zadania i dominowali niemal przez całe spotkania. Na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem 13:11, ale w drugiej połowie jeszcze zwiększyli tę przewagę.

AZS UKW Bydgoszcz- MKS MOSiR Kętrzyn 37:29 (13:11)
Bramki dla AZS-u: Machniewicz 9, Marcinkowski 7, Ciechanowski 6, Biskupski 5, Siekacz 3, Jarantowicz 3, Karczewski 2, Matusiak 1, Svandberg 1.

Natomiast w niedzielę czas na akademickie derby. 10 marca o godz. 16 zaplanowano spotkanie w hali AZS-u UMK. Rywale zza miedzy zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu górą byli bydgoszczanie, którzy wygrali 28:22.