KU AZS UKW Bydgoszcz

Wzmocnienia AZS-u przed meczem z MKS-em

Przed bydgoskimi szczypiornistami bardzo ważne spotkanie. W sobotę, 1 lutego zmierzą się z sąsiadującym w tabeli MKS-em Handball Czersk.

W miniony weekend szczypiorniści wrócili po dłuższej przerwie do ligowych rozgrywek. Ekipa AZS-u UKW udała się do Grudziądza na mecz z liderem tabeli. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłby niespodzianką, ale bydgoszczanie zostawili po sobie dobre wrażenie. MKS zwyciężył 38:28 i taka różnica bramek nie przyniosła wstydu Akademikom.

W najbliższą sobotę AZS UKW podejmie w swojej hali zespół z Czerska. Przed tym spotkaniem do bydgoskiego zespołu dołączyło dwóch zawodników wypożyczonych z Nielby Wągrowiec, która obecnie lideruje swojej grupie w I lidze. Mowa o rozgrywającym Dawidzie Brancie i skrzydłowym Andrzeju Krzemińskim. Nowi zawodnicy powinni zadebiutować w najbliższym meczu. W pierwszym w tym sezonie pojedynku obu zespołów górą byli szczypiorniści z Czerska, którzy zwyciężyli 26:22.

O tym, czy AZS UKW zaliczy udany rewanż przekonamy się już w sobotę, 1 lutego. Zapraszamy o godz. 15:30 do hali CEKFiS UKW przy ul. Sportowej 2. Wstęp wolny. Kibicuj naszym!