KU AZS UKW Bydgoszcz

Wicelider przyjeżdża do Bydgoszczy

Pandemia nie zatrzymuje rozgrywek II ligi piłki ręcznej. AZS UKW zmierzy się w sobotę, 24 października w swojej hali ze Szczypiorniakiem Olsztyn.

Bydgoszczanie na początku sezonu fundują swoim kibicom sporą dawkę emocji. AZS UKW swoje pierwsze dwa mecze dość wyraźnie przegrał – 31:48 z MKS-em Czersk i 35:43 z MKS-sem Brodnica, ale trzecie spotkanie zakończył z tarczą. Akademicy w ostatni weekend zmierzyli się z zespołem z Morąga i po emocjonującym boju wygrali 31:30 (17:16). W bydgoskim zespole najlepiej spisuje się Szymon Makowiecki, który trafiał do siatki rywala 20 razy.

W sobotę 24 października przed AZS-em bardzo trudne zadanie, bo na Sportowej zamelduje się niepokonany Szczypiorniak Olsztyn. Olsztynianie do tej pory odprawili z kwitkiem ekipy z Morąga (28:25), Torunia (37:29) i Kwidzynia (28:20), co daje im pozycję wicelidera w ligowych rozgrywkach.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00, ale niestety bez udziału kibiców. Zapraszamy jednak przed monitory – relacja na żywo zostanie przeprowadzona na fanpage’u AZS-u UKW Bydgoszcz.